2 min.
Editoriale Investire in Slovacchia
Aby vás banka prijala do privátneho bankovníctva, či programu na wealth management, potrebujete mať na účte aspoň 250 000 eur. Ak takýto majetok nemáte, potrebujete si ho najskôr vybudovať. A to je dnes prístupnejšie, ako inokedy.
„Často stretávam klientov, ktorí investujú cez banky. Keď sa však po rokoch pozrú späť, často uvidia, že väčšinu výnosov „požrali“ poplatky,“ hovorí Roland Vízner, nezávislý finančný expert. Dnes sme s ním diskutovali na tému budovania a správy osobného bohatstva.
Výskumy ukazujú, že investičné sebavedomie Slovákov a Čechov nezodpovedá investičným znalostiam. Sme konzervatívni investori a najčastejšie držíme prostriedky na bežných a sporiacich účtoch. Tam sa ale človek nedočká ani zhodnotenia na úrovni súčasnej inflácie. Ako teda budovať svoj majetok a zabezpečiť sa v budúcnosti, prípadne na príjemný dôchodok?
Ako predísť chybe pri výbere investičnej príležitosti?
Človek nemusí byť expert na ekonómiu, či matematiku. Cenotvorba pri finančných službách je však veľmi jednoduchá. Stačí sa nedať zlákať nátlakovým predajom a spraviť si základný prieskum základných parametrov. Tými bývajú cena, výnos, riziko a likvidita. Cenu ľahko porovnáte na vstupnom a následne správcovskom poplatku.
Čo je pre teba bohatstvo?
Keď človek netrpí nedostatkom, má zabezpečené svoje potreby teraz aj do budúcna a nie je teda závislý od ostatných.
3 najdôležitejšie poznatky v rámci finančnej, či investičnej gramotnosti?
Vypočujte si celý rozhovor tu alebo vo vašej obľúbenej podcastovej aplikácii.
Il podcast MONEY TALKS demolisce il mito che l'argomento denaro sia un tabù nella società. Con i nostri ospiti, parliamo di soldi in modo diretto e diretto. Il ruolo del podcast MONEY TALKS è quello di educare e insegnare il denaro con storie di persone reali. Non sentirete definizioni e lezioni di finanza nei podcast di MONEY TALKS. Ma otterrete preziose intuizioni e opinioni da persone che hanno acquisito la ricchezza materiale, stanno lottando per essa, o hanno perso la loro ricchezza attraverso i loro stessi errori.